7 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  7 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ve gece saatlerinde batı bölgelerde, yarın (Çarşamba) yurt genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın ve İstanbul (Anadolu Yakası, Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş, Şişli ilçeleri ve boğaz çevresi) ile bu gece Ankara, Eskişehir, Çankırı çevrelerinde, yarın (Çarşamba) Adana, Osmaniye, Antakya, Kahramanmaraş, Hakkari, Şırnak, Van, Bitlis, Muş ve Bingöl'de kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey, zamanla batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam ve gece saatlerinde batı bölgelerde, yarın (Çarşamba) yurt genelinde görülecek yağışların; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın ve İstanbul (Anadolu Yakası, Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş, Şişli ilçeleri ve boğaz çevresi) ile bu gece Ankara, Eskişehir, Çankırı çevrelerinde, yarın (Çarşamba) Adana, Osmaniye, Antakya, Kahramanmaraş, Hakkari, Şırnak, Van, Bitlis, Muş ve Bingöl'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik ve İstanbul çevrelerinde (Anadolu Yakası, Sarıyer, Kumköy, Beşiktaş, Şişli ilçeleri ile boğaz çevresinde) kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri ile yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) doğusunda (Adana, Antakya, Osmaniye, Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Kuzeybatısı ile zamanla geneli çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevreleri ile yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Ankara'nın batı ilçeleri ve Eskişehir'de, gece Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Hakkari, Şırnak, Van, Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Karadeniz, Akdeniz ile bu akşam ve yarın öğleden sonra Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz ile zamanla geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların Batı Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece 5 ila 7, doğusu doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 sabah 4 ila 6, Doğu Karadeniz'nin batısı doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu doğu yönlerden 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 bu akşam ve yarın öğleden sonra güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Batısı ile zamanla geneli parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın (Çarşamba) geneli aralıklı sağanak yağışlı,, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 4 ila 6 zaman zaman 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi. Yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuzeyi 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş