7 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  7 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yağışların ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam ilk saatlerde İç Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ilk saatlerde İç Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova) ile ilk saatlerde Kırklareli çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli ve Bilecik ile İstanbul'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İç Ege (Manisa, Afyon, Kütahya, Uşak, Denizli), bu akşam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Aydın, Muğla, Uşak, Afyon ve Denizli çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, bu gece saatlerinde Afyon ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; bu akşam saatlerinde iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Adana, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay ile bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bu akşam saatlerinde batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kayseri) ile yarın (Pazar) Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Sivas ile bu gece saatlerinde Eskişehir, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Kayseri ve Yozgat'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar bu akşam saatlerinde Eskişehir çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bu akşam ve gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ve Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, yarın (Pazar) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, öğle Batı Karadeniz'in batısında kuzeydoğudan 3 ila 5, Orta Karadeniz'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz'de 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, Rüzgar: Kuzeybatı, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, bugün (Cumartesi) Güney Ege'de akşam kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, gece batısı ile sabah doğusu 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, bugün (Cumartesi) 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş