7 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Siraç tarafından 7 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  7 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Samsun, Amasya, Çorum, K.Maraş, Adıyaman ve Artvin çevrelerinde görülecek yağışların; İstanbul, Balıkesir, Manisa, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Lodosun yurdun iç ve batı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edeceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ile Kıyı Ege'de 3 ila 5 derece azalacak, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (saatte 70-80 km hızla) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ÇIĞ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar sağanak, kıyı ve kuzey kesimlerinde gökgürültülü sağanak şeklinde olacak. Yağışların sabah saatlerinde Manisa ile İzmir'in kuzey ilçelerinde, öğleden sonra Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  AKDENİZ

  Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), gece saatlerinde K.Maraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile akşam saatlerinde Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri, gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak) ile zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun, Çorum, Amasya, Bayburt, Artvin çevreleri ile Rize'nin güney ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde kuzey ve batısı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars ve Ardahan) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Adıyaman çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Akdeniz'de fırtına, Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2009 Günlük Forum Tarih
29 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2009
10 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 10 Mart 2009
8 Mart 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Mart 2009
26 Aralık 2009 Cumartesi Total ve Prime Time Sonuçları Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 27 Aralık 2009
26 Aralık 2009 Cumartesi Rating Raporları Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 27 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş