7 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 7 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  7 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şarlara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Genellikle parçalı ve doğusu çok bulutlu; Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklenmektedir. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Genellikle az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Kütahya ile öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu gece saatlerinde 4 ila 6, sabah kuzey ve kuzeydoğudan, dogusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 batısında gece saatlerinde 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam ve gece saatlerinde güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu 3 ila 5 güneyi 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan batısı 4 ila 6, Antalya körfezi güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz açıklarında 2,0 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş