7 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  7 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdumuz akşam saatlerinden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerde 4 ila 6, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Ege'de 8 ila 10 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde zaman zaman güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (55-65 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İstanbul ile Çanakkale başta olmak üzere, Marmara bölgesinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (55-65 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (55-65 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Kütahya ile Ayvalık ve Edremit çevreleri, yarın (Perşembe) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevreleri, öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara çevreleri ile yarın (Perşembe) sabah batısı, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Sinop çevreleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ve Artvin ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Amasya, Tokat ve Çorum çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu (Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de fırtına, Batı Karadeniz ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.


  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı,yarın Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4,Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde. Dalga; 1,0 ila 1,5m batısında 2,0 ila 3,0m Görüş; İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı , Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde Dalga; 1,0 ila 1,5m güneyinde 2,0m ila 2,5m Görüş; İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, gece kuzeyi,yarın tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar; Kuzey Ege’de Doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, gece ilk saatlerde 5 ila 7;Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5,yarın öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde. Dalga; 1,0 ila 2,0m kuzeyinde açıklarda 3,0 ila 4,0m Görüş; İyi,yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de gece batı ve kuzeybatıdan,yarın güney ve güneybatıdan 2 ila 4,yarın öğleden sonra açıklarında kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı,gece ve sabah batısında kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde. Dalga; 1,0 ila 1,5m batısında açıklarda yarın öğleden sonra 2,0m ila 2,5m Görüş; İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga; 0,5 ila 0,75m Görüş; İyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş