7 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  7 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey iç ve doğu bölgelerinde görülecek yağışların, Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve ülke genelinde mevsim normalleri altına düşecek.

  RÜZGAR :Genel olarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, akşam saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam Sinop, yarın (pazartesi) gece ve sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik) aralıklı yağmurlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Kütahya ile Afyonkarahisar çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey Ege kıyılarında akşam kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Karamanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, akşam ve Yarın (pazartesi) gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Yozgat) ile yarın (pazartesi) öğleden sonra doğusu (Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Kayseri, Yozgat, Sivas) yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar Sinop çevrelerinde akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun çevreleri, sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar gece saatlerinde Samsun, sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege ile gece ilk saatlerde Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz: kuzey ve kuzeybatı ilk saatlerde Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz: batsı kuzey ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4,yarın batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 3 la 5 ilk saatlerde 4 ila 6, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 3,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güney ve doğusunda doğu yönlerden gecenin ilk yarısında 5 ila 7,ikinci yarısında 4 ila 6, yarın 3 ila 5, Doğu Akdeniz: doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5,gece batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece Orta Akdeniz’de 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu,yarın yağmurlu Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş