600 HP'lik Convertible

'Modifiyeli Arabalar&Parçalar' forumunda YoRGuN YüRéK tarafından 25 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. 600 HP'lik Convertible konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2006 yılındaki çıkışından bu yana Continental GTC, şık tasarımı, iç mekânda yer alan usta işçiliği ve rafine performansı ile dünya çapında 50’yi aşkın ülkede satış başarısı elde ederek genç alıcıları Bentley markasına çekmeyi başardı.
  Şimdi ise yeni GTC yelpazesi, belirgin stilinin akıllıca geliştirilmesiyle, konfor ve müşteri seçenekleri üzerinde fayda sağlayan bir dizi teknik ve donanım geliştirmeleriyle bu başarı üzerine temellendirildi. GTC’nin cazibesi, yeni 600 bg gücündeki (610PS) GTC Speed’in model gamına eklenmesiyle daha da kuvvetlendirildi. Bu model, Bentley’in şimdiye kadar ürettiği en güçlü konvertible olup, Bentley’in 1920’lerden gelen efsanevi ‘Speed’ modellerinden ilham almış.

  Yeni GTC modelleri yepyeni bir ön görünümü paylaşıyor. Radyatör ızgarası daha belirgin kare kenarlarıyla Bentley profilini vurgulamakta ve daha kalkık. Yeni Bentley daha çarpıcı ve alçak konumlu hava menfezine sahip. Bu son modeller, krom far çerçeveleri, iki yeni dış boya rengi ve yeni renkli deri seçeneği ile ayrıca ayrıştırılmış durumda.


  Standart GTC’de yeni, düşük sürtünmeli amortisörler geliştirilmiş bir sürüş konforu temin ediyor. Buna ek olarak, her iki GTC modelinde iki yeni önemli seçenek mevcut...

  Son derece hafif, zayıflamaya karşı dirençli, dünyanın en geniş seri üretim binek otomobil frenleri; öndeki trafiği izleyen ve sürücü seçimli bir zaman aralığını korumak adına gaz pedalını ve freni idare eden uzun menzilli radarla donatılmış, sofistike follow-to-stop (mesafe kont[​IMG]ü) uyarlanabilir hız sabitleyici sistem.

  GTC’nin şasisi ve sıra dışı ölçüde sert çelik gövdesi, 552 HP gücündeki (560 PS) 6 litrelik W12 motoruyla başa çıkabileceğini kanıtlamış durumda. Yeni Continental GTC Speed’de Bentley’in çift-turboşarjlı W12 motoru şimdi 600 HP (610PS) güç üretmekte olup, tavan kapalıyken heyecan verici bir hızlanmayla, 322 km/s’lik maksimum hıza ulaşıyor. Tavan açıkken ise GTC Speed 312 km/s hıza erişebiliyor.

  Continental GTC Speed, yüksek performans ögelerini vurgulayan tasarım yenilikleri ile görsel olarak farklılaşıyor. Önde, radyatör ve daha alçak konumlu hava menfezi ızgaraları, standart olarak koyu renkli bir kaideye sahip.

  Sipariş üzerine yapılan geniş çaplı 9.5J x 20 inç çok kollu alaşım jantlar; alçaltılan ve geliştirilen süspansiyon; geniş çift çıkışlı egzoz boruları; yüksek hızlarda aerodinamik özellikleri artıran kenarlık şeklinde spoyler gibi özellikler Speed modelinin sportif karakterini pekiştiriyor.

  GTC Speed’in 600 HP’lik (610PS) W12 motoru standart GTC’ye göre yüzde 9 daha fazla güç üretiyor. Ancak, 750 Nm gibi muazzam bir değer üreten Speed modelini farklılaştıran unsur, torktaki yüzde 15’lik artış. Bu, 1700 devir/dakikadan 5600 devir/dakikaya uzanan bütün devir aralığı boyunca temin edilmekte olup, böylece karakteristik Bentley tork dalgası yaratılıyor.

  0-100km/s’lik hızlanma sadece 4.8 saniyede ve 0-160 km/s’lik hızlanma ise 10.5 saniyede tamamlanıyor.

  2007 yılında pazara çıkan GT Speed coupe, tüm dünyada en çok satan GT modeli oldu. Onu, 2008 yazında 4-kapılı Continental Flying Spur Speed takip etti. Şimdi Speed ailesi, üretildiği ilk yılda, dünya çapındaki GTC satışlarının üçte ikisine denk gelmesi beklenen GTC Speed’in sunulmasıyla tamamlandı.
  Bentley’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Franz-Josef Paefgen, GTC Speed’in ardında yatan mantıksal temeli şöyle açıklıyor...

  “Continental GTC, Bentley geleneğinin içinde yer alan ve performansın, lüksün, el işçiliğinin ve modernliğin tipik karışımıyla duyguları hareketlendiren, şık bir Grand Touring konvertible’dır. GTC Speed, Continental Speed model ailesini tamamlamakta ve üstü açık bir sürüş deneyimini talep eden müşteriler için GTC’nin cazibesini artırmaktadır.”  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş