600 bin Türk Windows 7'yi denedi

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 7 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  600 bin Türk Windows 7'yi denedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft'un 22 Ekim'de nihai sürümü piyasaya sürülecek olan Windows 7 sürümünü 600 bin Türk indirerek denedi.
  [​IMG]

  Windows 7, NetMarketShare.com’un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18’lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59’luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18’lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.
  Piyasaya çıkmamış bir işletim sistemi olarak Windows 7’nin bu büyüklükte bir pazar payı elde etmesi uzmanlar tarafından önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

  Windows 7’yi Türkiye’den 600 bin kişi indirdi
  Nihai sürümü henüz yayınlanmamasına rağmen gerek Beta, gerekse deneme sürümleriyle büyük bir kullanım oranına erişen Windows 7, Türk kullanıcısı tarafından da en çok indirilen işletim sistemi olarak kayda geçti.

  Windows 7, Beta sürecinde Türkiye’den 600 bin kişi tarafından denendi ve Türkiye yapılan Beta versiyonu test çalışması sonucunda dünyanın en fazla geri bildirimde bulunan ikinci ülkesi oldu. Dolayısıyla Windows 7 geliştirmelerinde en fazla geri bildirimde bulunan Türk kullanıcısının payı diğerlerinden daha yüksek oldu.

  Türkiye problem analizi ve hızı açısından en başarılı ülke
  Windows 7 Beta test programına 31 dilden insan katıldı, Türkiye bu programa Brezilya’dan sonra en fazla katkı veren ülke oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Türk test grubu sayesinde Türkiye, problem analiz sayısı ve hızı açısından en başarılı ülke seçildi.
  En aktif test kullanıcıları için Microsoft tarafından yapılan değerlendirmede dünya ikincisi ile dünya dördüncüsü yine Türkiye’den çıktı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk Windows 7'yi Forum Tarih
Windows 7 Türkiye Teması İndir Windows 7 30 Eylül 2010
Windows 7 Logon Screen Türkçe Yama Türkçe Yama Arşivi 23 Eylül 2010
Internet Explorer 9 Windows 7 İçin Türkçe İndir İnternet Explorer hakkında herşey 22 Eylül 2010
Windows 7 RC 7100 Türkçe Dil Dosyası + Resimli Açıklama Windows 7 6 Ocak 2010
Windows 7 Türkiye'de Satısa Basladı Windows 7 23 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş