60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Hakkında - 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Tanıtım - 60.yıl F.atalayİlköğretim Okulu Resimleri - 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Konya Ereğli 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli 60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  1955 yılında Ereğli’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Ereğli’de yapmıştır.Askerlik görevini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmış ve Mersin’de çalışmalara başlamıştır. Ailesini ziyaret etmek amacı ile geldiği şehrimizde arkadaşları ile ava gitmiş ve 23 Ocak 1982 günü kendi av tüfeği ile bir kaza sonucu vurulmuş ve hayatını kaybetmiştir. Vakitsiz kaybı ailesini ve tüm Ereğli’yi çok üzmüştür.Babası Mahmut Atalay 15 Şubat 1982 tarihinde Ereğli Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Vakfı Başkanlığı’na müracaat ederek okulu bulunmayan Ziya Gökalp Mahallesi’ne Ferudun ATALAY adını yaşatmak için, oğlunun anısına bir okul yaptıracağını belirtmiş ve izin istemiştir. Çevre velileri Ferudun ATALAY ilkokulu Yaptırma ve Öğrencileri Koruma Derneği’ni kurarak 6 Nisan 1982 günü okulun temelini atmıştır. Okulumuzun önceki adı Talat Paşa olmasına rağmen yeni yapılan okul Cumhuriyetimizin 60. yılına rast gelmesi nedeni ile 60. Yıl Ferudun Atalay İlkokulu olmuştur.

  60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
  Adı: KONYA EREĞLİ 60.YIL F.ATALAY İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: HACI MUSTAFA MAH.TİCARET MESLEK LİSESİ BİNASI KAT:3
  Telefon Numarası: 3327101616
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  711663@meb.gov.tr
  Web Adresi: - http://www.konyaeregli60yilfatalayio.meb.k12.tr

  60.yıl F.atalay İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş