6 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  6 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Kıyı Ege ve Çanakkale ile bu akşam saatlerinde Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 8) artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), güneydoğu bölgelerimizde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA, DON ve SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların (ulaşımda aksamalar, v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, gece saatlerinden itibaren Marmara ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden başta soba zehirlenmeleri olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Trakya ile Çanakkale çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, gece saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Kıyı Ege ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Gece saatlerinden itibaren batısında rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Bolu ve Düzce çevrelerinde sis görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Van ve Hakkari çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile kuzey ve batısında yer yer sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına, Marmara, Güney Ege ve Batı Karadeniz'in batısında fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinde 4 ila 6, batısı güneybatıdan 7, öğleden sonra batısı 6 ila 8 kuvvetinde, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısıdoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz'in batısında 3,0 ila 4,0m.Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah güneybatıdan 7, öğle 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m öğle 3,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, gece 8, sabah 9 kuvvetinde, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, sabah güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: kuzeyi 2,0 ila 3,0m kuzeyi yer yer 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar; güney ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş