6 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 5 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  6 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ve Ege'de 6 ila 8 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Yurdun batı kesimlerinde güney ve güneydoğu, doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, zamanla yurt genelinde güney ve güneybatı, yarın (Salı) öğle saatlerinde Trakya'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güney Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşüklük, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Trakya ve Çanakkale ile yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kuzey ve İç Ege yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) zamanla bölgenin batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur ile Antalya'nın iç kesimleri sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) zamanla bölgenin kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Salı) zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda don hadisesi bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz'in doğusu ile yarın öğleden sonra Batı Akdeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, doğusunda 5 ila 7; yarın öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, açıkları doğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısında 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta Karadeniz'de 2,0m ila 3,0m; Görüş: iyi. yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, gece yarısından sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, gece güneyi güneydoğu, yarın öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi. yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatı, yarın batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi,yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu Rüzgar: batı ve güneybatı, gece doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4,batısında sabah saatlerinden sonra 3 ila 5, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu, yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş