6 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 6 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  6 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların; yarın (Cumartesi) Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir), Batı Karadeniz, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat) ile Giresun çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Cumartesi) zamanla Marmara'da kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney ve iç bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Cumartesi) Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir), Batı Karadeniz, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat) ile Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın güney ve iç bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, yarın (Cumartesi) zamanla Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cumartesi) Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Cumartesi) zamanla kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Uşak, Afyon, Denizli çevreleri, gece saatleri ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve iç kesimlerinde güney ve batı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri, yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) öğleden sonra Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cumartesi) bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Gümüşhane ve bayburt'un yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Cumartesi) Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Rüzgar yarın (Cumartesi) bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Güney Ege'nin batısı, Batı Akdeniz açıkları ile yarın sabah Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Doğu Karadeniz: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 batısı kuzeybatıdan yarın 3 ila 5, Batı Karadeniz: Batı ve güneybatıdan batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 gece batısı 4 ila 6, kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m doğusunda 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar: doğu ve güneydoğu gece kuzeydoğudan 2 ila 4 gece doğusu ile yarın öğleden sonra batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve bu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney Ege: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 batısı 5 ila 7, Kuzey Ege: Doğu ve kuzeydoğudan batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 3,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İskenderun körfezi, yarın (Cumartesi) geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz: Doğu ve güneydoğudan körfez kıyıları 2 ila 4 güneyi ile yarın sabah tamamı güneybatıdan 5 ila 7, Doğu Akdeniz: Batı ve güneybatıdan körfez 2 ila 4 batısı 5 gece tamamı 4 ila 6 yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m., Orta ve Doğusu yarın batısı 2,0 ila 3,0m. Görüş: iyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi.yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş