6 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  6 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Rize, Artvin, Muş, Bingöl, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bitlis ve Van çevrelerinde, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Burhaniye ile İzmir'in Dikili ilçelerinde hafif sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 4 ila 6 derece artarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Ülke genelinde güney, zamanla güneydoğu kesimlerde kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, batısı parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla kıyıları parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra İzmir'in kuzey ilçeleri (Dikili) hafif sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ

  Bu akşam saatlerinde Hatay ve Kahramanmaraş, yarın (Cuma) Antalya çevreleri parçalı ve çok bulutlu, diğer kesimleri parçalı az bulyutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde güney ve doğusunda sis bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu geçecek. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde Kastamonu çevrelerinde sis bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize, Artvin ve Hopa çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Genellikle parçalı, bu akşam saatlerinde doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevreleri yağmur ve sağanak, Kars ve Ardahan'ın yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yarın (Cuma) bölge genelinde yağış beklenmiyor, sabah saatlerinde sis bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Genellikle parçalı, bu akşam saatlerinde doğusu çok bulutlu geçecek. Yarın (Cuma) sabah saatlerinde Siirt, Mardin ve Batman çevrelerinde sis görülecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Genellikle parçalı, Doğu Karadeniz çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: yağış anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuzeyi gece saatlerine kadar 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğleden sonra kuzeyi hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.Yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 doğusu 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Orta Akdeniz'de 2,0m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı, yarın (Cuma) sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş