6 ilde terör örgütüne eş zamanlı baskın

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  6 ilde terör örgütüne eş zamanlı baskın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Vasat terör örgütüne karşı, Gaziantep merkez olmak üzere, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Osmaniye illerinde bu sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

  Gaziantep merkez olmak üzere 6 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda bazı evlerde arama çalışmalarının hala devam ettiği ve 50 yaklaşık kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Vasat terör örgütüne karşı, Gaziantep merkez olmak üzere, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Osmaniye illerinde bu sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda timin panzerler eşliğinde 17 ayrı noktaya yapılan operasyonda, ev ve iş yerleri arandı. Arama çalışmalarının tamamlandığı operasyonlar sırasında, Vasat terör örgütü ile bağlantıları olduğu iddiasıyla 16 kişi gözaltına alındı.

  Diğer illerde de arama çalışmalarının tamamlandığı, yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  ŞANLIURFA'DA 13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Şanlıurfa'da, terör örgütü Vasat üyesi olduğu iddiasıyla 13 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  AA muhabirinin, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Gaziantep merkezli operasyon kapsamında Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adana'nın yanı sıra Şanlıurfa'da da bazı adreslere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabaha karşı eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

  Operasyonda 13 kişinin gözaltına alındığı, yapılan aramalarda örgütsel doküman ele geçirildiği öğrenildi.

  ŞANLIURFA'DA, GÖZALTINA ALINAN 13 KİŞİDEN BAZILARI, SAĞLIK KONTROLÜ İÇİN HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

  Şanlıurfa'da, terör örgütü Vasat üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişiden bazıları, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

  Alınan bilgiye göre, Gaziantep merkezli operasyon kapsamında Şanlıurfa'da önceden belirlen bazı adreslere, Terörlü Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabaha karşı düzenlenen operasyonun ardından gözaltına alınan ve Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların, burada ifadeleri alınıyor.

  İşlemleri biten bazı zanlılar, sağlık kontrolü için daha sonra polis araçlarıyla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Zanlıların, işlemleri tamamlandıktan sonra Gaziantep'e gönderilecekleri öğrenildi.

  -9 YIL ÖNCE KOMİSERİ ŞEHİT ETMİŞLERDİ

  Terör örgütü Vasat üyeleri, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde 1 Nisan 2000 tarihinde bir komiseri şehit etmişlerdi.

  Örgütün bazı üyelerinin Saha Mahallesi'ndeki bir hücre evinde barındığı ihbarını alan polis ekipleri, belirlenen adrese gece geç saatlerde operasyon düzenlemişti.

  Bu sırada çıkan çatışmada dönemin Birecik Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Büro Amiri Komiser Ali Osman Sarıçalı şehit olmuştu. Murat Yürekli ve Bahri Bozok adlı iki örgüt üyesi yaralı olarak ele geçirilmişti.

  Olaydan sonra kaçan 3 örgüt üyesi de kısa sürede yakalanmıştı.

  ADANA'DA VASAT TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLDUĞU İDDİASIYLA 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Adana'da, terör örgütü Vasat üyesi olduğu iddiasıyla 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  AA muhabirinin Adana Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Gaziantep merkezli operasyon kapsamında, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Osmaniye'nin yanı sıra Adana'da da eş zamanlı, 3 ayrı adrese Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapıldı.

  Operasyonda, 7 kişinin gözaltına alındığı, örgütsel doküman ele geçirildiği, el konulan bilgisayar hard diski, CD'lerle dizüstü bilgisayarların incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü kaydedildi.

  ADIYAMAN'DA 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Adıyaman'da Vasat terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 12 kişi gözaltına alındı.

  Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, operasyon kapsamında 12 ev ve iş yerinde arama yapıldı.

  Operasyonda, 12 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda yasa dışı yayın ele geçirildi.

  Operasyonların sürdüğü belirtildi.

  OSMANİYE'DE DE 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Osmaniye'de, terör örgütü Vasat üyesi olduğu iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.

  AA muhabirinin Osmaniye Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Gaziantep merkezli operasyon kapsamında, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adana'nın yanı sıra Osmaniye'de de 3 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi.

  Operasyonlarda, 4 kişi gözaltına alındı, çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

  Yetkililer, operasyonların sürdüğünü bildirdi.


  AA-Haber 7​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş