6 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  6 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Halen batı kıyılarımızda aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların, yarın (Pazar) Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri,İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde, yarın (Pazar) Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Çorum, Karabük ile Ankara'nın kuzey ve Batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazar) Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeyinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece)azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Halen batı kıyılarımızda aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların, yarın (Pazar) Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri,İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde, yarın (Pazar) Marmara'nın Güney ve Doğusu (İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Çorum, Karabük ile Ankara'nın kuzey ve Batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam) kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece saatlerinde Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde, yarın (Pazar) Marmara'nın Güney ve Doğusunda (İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli) kuvvetli olması beklenmekltedir.

  EGE

  Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışların: Yarın (pazar) Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  AKDENİZ

  Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur ile gece batısı, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri ile Antalya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam Çankırı, gece Eskişehir çevreleri, yarın (Pazar) kuzeybatısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Yarın (Pazar) Çankırı, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam )ilçelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam Bolu, Kastamonu ve Karabük ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Yarın (Pazar) Bolu, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerinde Çorum çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir

  DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısı (Erzurum, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri kısa süreli gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege'de gece, yarın sabah Marmara, öğleden sonra Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 yarın öğleden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yarın güneybatıdan 2 ila 4 yer yer 5, kuzey ve batısı kuzey yönlerden 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın batısı 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece ve yarın (Pazar) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 gece 5 ila 7, Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı aralıklı sağanak yağışlı,Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 Batı Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz'de 4 ila 6 yarın öğleden sonra Batı Akdeniz açıklarında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m açıklarda 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Haziran 2010 Günlük Forum Tarih
30 Haziran 2010 Çarşamba Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Haziran 2010
27 Haziran 2010 Pazar Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Haziran 2010
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
24 Haziran 2010 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 23 Haziran 2010 Çarşamba Yurt İçi Haberler 22 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş