6 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  6 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların; bugün (Cumartesi) akşam ve gece saatlerinde Antalya il geneli, Muğla'nın kıyı ilçeleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ile Anamur çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güneybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.


  Genel olarak güney ve güneydoğu, ülkemizin güneydoğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün (cumartesi) akşam ve gece saatlerinde Antalya il geneli ile Muğla'nın kıyı ilçeleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında sis beklendiğinden yaşanbilecek olumsuzluklara karşı başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Afyon, Kütahya, Uşak, Muğla çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; bu akşam ve gece saatlerinde Muğla'nın kıyı ilçelerinde (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye ve Dalaman) kuvvetli olacak.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Antalya il geneli ile Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde kuzeybatısında sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Çorum çevreleri ile yarın (Pazar) Samsun ve Tokat aralıklı yağmurlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Paraçlı ve çok bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 7, Güney Ege'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 doğusu 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Akdeniz'de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş