5 saat arayla 3 öğün yiyin 2 kilo verip 1 beden incelin

'Diyet Beslenme' forumunda NeslisH tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  5 saat arayla 3 öğün yiyin 2 kilo verip 1 beden incelin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Metabolic Balance' programının yaratıcısı Dr. Wolf Eckhart Funfack'e göre sadece iki kilo vererek bir beden incelmek mümkün! Bunun için yapılması gereken ise basit: Günde üç öğün yiyin ve her öğün arasına mutlaka beş saat koyun!..
  [​IMG]
  İncelmek için fazla kilo vermeye gerek yok. Uzmanlara göre, az kilo vererek de birkaç beden küçülmek mümkün. 'Metabolic Balance/ Metabolik Denge' sisteminin yaratıcısı Alman Dahiliye ve Beslenme Uzmanı Doktor Wolf Eckhart Funfack, kendisi de yıllarca diyet programları uygulamış bir kişi. Bölgesel zayıflama yöntemiyle iki kilo vererek bir beden küçülmenin mümkün olduğunu söyleyen Dr. Funfack, bunun için yapılması gerekenleri anlattı:

  DİYET DEĞİL DÜZENLEYİCİ
  * Gerçekten iki kilo verip bir beden incelmek mümkün mü?
  Aslında evet, 'Metabolic Balance' sistemi ile bunu başarmak mümkün. Çünkü bu sistemde bölgesel olarak zayıflayabiliyorsunuz. Yani bu programda, vücudunuzda problemli gördüğünüz bölgeleri hedef alıyorsunuz. Vücut kalori değil yağ kaybettiği zaman, fazla kilo vermeden de beden ölçülerinizde ciddi farklar görebilirsiniz. Örneğin sadece birkaç kilo verip, basen veya karın bölgenizi incelterek beden olarak küçülebilirsiniz. Ama insanlar bunun farkında değil.

  * İki kilo verip, bir beden nasıl zayıflanır?
  Burada 'Metabolic Balance' sisteminin önemli kuralları devreye giriyor. Bu kurallardan biri; günde üç öğün yemek, diğeri de öğünler arasında beş saat ara vermek. Çünkü vücudun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyaç var. Her ara öğün, metabolizmanın dengesini bozarak insülin düzeyini yükseltiyor. Bu da acıkma ataklarını tetikliyor. Bu nedenle beş saatlik mola süresine sadık kalmak büyük önem taşıyor. Beş saat aralıklarla beslenince, vücutta insülin seviyesi düşüyor ve yağ yakımı gerçekleşiyor. Yani, yağ yakımı ancak vücuttaki insülin oranı düştüğü zaman mümkün oluyor.

  KİŞİYE ÖZEL BESLENME
  * 'Metabolic Balance' sisteminin diğer diyetlerden farkı nedir?
  Öncelikle, 'Metabolic Balance' bir diyet değil, kilo düzenleyici bir metabolizma programı. Bu program, yeme-içme alışkanlıklarını sağlıklı ve dengeli bir şekilde düzenleyerek, kişiye özel bir beslenme programı oluşturulmasını sağlıyor. Kişiye özel beslenme programı, güncel laboratuvar tahlilleri ve sağlık durumunun gözden geçirilmesinden sonra belirleniyor. Program, metabolizmayı güçlendirmeye ve vücudun dengede tutulmasına yardımcı oluyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - saat arayla öğün Forum Tarih
Günümüzde yerel saat kullanılsaydı ne gibi karışıklıklar ortaya çıkabilirdi kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Türkiye'nin ulusal saati hangi meridyene göre ayarlanıyor? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Ocak 2017
Saat sloganları Eğitim Bilgileri 18 Ocak 2017
Geçmişte kullanılan saatler ve özellikleri nelerdir? Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2015
Güneş saati nedir güneş saatini kim buldu Bilim & Teknoloji 20 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş