5 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  5 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda (Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak, Van, Hakkari, Ağrı, Iğdır) yoğun kar, Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimiz ile Marmara bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Doğu Akdeniz kıyıları ve ülkemizin güneydoğusu ile yarın (Salı) kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli (30 ila 50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda (Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak, Van, Hakkari, Ağrı, Iğdır) yoğun kar yağışı, Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, taşkın, heyelen vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzey ve iç bölgelerde kuzeybatı (Karayel), ülkemizin güneydoğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (salı) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimiz ile Marmara bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların (ulaşımda aksamalar, v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu (İstanbul'un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Bilecik, Sakarya)kar yağışlı,yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Edirne çevreleri karla karışık yağmurlu, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Genellikle parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri parçalı çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hatay, K.Maraş, Osmaniye, İskenderun çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bu akşam saatlerinde bölgenin doğusunda güney ve güneybatı (Lodos), batısında kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevreleri kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Rüzgar; bu akşam saatlerinde kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin) ile, bu akşam ve gece saatlerinde Samsun, Ordu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların bu akşam saatlerinde Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam ve gece saatlerinde kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinde doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Bitlis, Şırnak), yarın (Salı) sabah saatlerinde Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar, ilk saatlerde Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam saatlerinde Bingöl, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar bu akşam saatlerinde bölgenin güneydoğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bu akşam saatlerinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Sabah saatlerinde Mardin çevrelerinde sis görülecek.  DENİZLERDE HAVA

  Bu akşam Orta ve Doğu Karadeniz ile Akdeniz, yarın öğleden sonra Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, batısı 3 ila 5, doğusu 5 ila 7, gece güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece 3 ila 5, yarın güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta ve Doğu Karadeniz'de bu akşam 3,0m.Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, kuzeydoğusu yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, gece güneydoğudan 2 ila 4, yarın sabah 4 ila 6 öğleden sonra 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyi yarın 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece güneyi 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 gece kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın, 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar; güney ve güneybatıdan 5 ila 7, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş