5 Minare'nin çekimi Mayıs'ta başlıyor

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 20 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  5 Minare'nin çekimi Mayıs'ta başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uluslararası Turizm Fuarının açılışına katılmak ve Türk Gecesinde konser vermek için Moskova'da bulunan Sandal, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Mahsun Kırmızıgül'ün sahneye çok hakim bir yönetmen olduğunu ve oyuncuları rahatlatan bir tavır sergilediğini kaydeden Sandal, "Sahneyi çekmeden önce kafasında bitiriyor.


  Hatta müziğiyle bitiriyor. Kafasında o sahne var, o çerçeve var ve dolayısıyla bir sürpriz yok, çok rahat" dedi.
  "New York'ta 5 Minare" filminin çekimi için Mayıs ayında 6 haftalığına New York'a gideceklerini kaydeden Sandal, "Seyirciden bu film beklenen karşılığı bulacak. Önemli bir film olacak. Özel bir film olacak. Bu filmi 12 yıl önce çekecektik. Defalarca toplantı yaptık, çekelim mi, çekmeyelim mi diye. Bir türlü kısmet olmadı. Bu seneymiş kısmet. Bu sürede Mahsun'un deneyimi, tecrübesi arttı" diye konuştu.
  Bir soru üzerine Rusça parça okuyabileceğini veya bir Rus şarkıcıyla düet yapabileceğini söyleyen Sandal, "Popüler bir şarkıcıyla düet olabilir. Okuyabilirim, neden olmasın? Burada bizimle düet yapmak isteyen kişinin kariyeri çok önemli. Bizler de düet yaparken, yaptığımız işin hedefine ulaşması çok önemli. Düeti yapacak kişinin konsantrasyonu da çok önemli. Benim canım Mustafa Sandal ile düet yapmak istedi, hadi yapalım olayı değil" dedi.
  -"DEMOKRATİK AÇILIM"-
  Sandal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre önce sanatçılarla "demokratik açılım" hakkında yaptığı toplantıyı değerlendirmesinin istenmesi üzerine, şunları söyledi:
  "Ben o toplantıda Sayın Başbakana da söyledim. Türkiye'nin etnik farklılıkları çok önemli bir gücünü oluşturuyor. O şemsiyenin altındaki bütünlük bizim Türkiye olarak çok büyük bir artımız. Bunun için açılırsın, açılmazsın, o işin çok politik kısmı, girmek istediğim bir alan."
  "Dışarıdan bazı güçler, bazı mekanizmaların Türkiye'nin gücünden rahatsızlık duyabileceğini" söyleyen Sandal, "Ama biz Türkiye olarak çok önemli ve çok güçlü bir ülkeyiz. Bizim içerideki ayrıcalıklarımız, farklılıklarım bizi daha güçlü yapan unsurlardır" dedi.
  -"EŞİMİN EUROVISION'A SEÇİLMEMESI İSABET OLDU"-
  Mustafa Sandal, eşi Emina'nın bu yıl Eurovision Şarkı Yarışmasında Sırbistan'ı temsil etmek üzere seçilmemesiyle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:
  "Eşimin Eurovision'a kendi bestesi ve sözüyle gitmesini istiyordum. Goran Bregoviç Sırbistan'da üç farklı şarkı yaptı. O şarkı üç farklı sanatçı tarafından okundu ve o şarkılardan biri Eurovision'a gidiyor. Yarışma, Goran Bregoviç'in hangi şarkısının Eurovision'a gideceği üzerine kuruluydu.
  Benim eşim de devlet televizyonunun prodüksiyon şirketinin sanatçısı olduğu için oradan bir baskı geldi. Benim eşim Eurovison'a gidecekse, kendi bestesi ve kendi sözleriyle gitmeli. Bence isabet oldu."

  hbr7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Minare'nin çekimi Mayıs'ta Forum Tarih
Yer çekimi olmayan bir ortama alışmak için neler yapmalı kısaca Sorular ve Cevaplar 31 Ocak 2017
Yerçekimi kuvveti varlığını nasıl anlayabiliriz? Sorular ve Cevaplar 7 Aralık 2016
Yer çekimi kuvveti kısaca Eğitim Bilgileri 23 Ağustos 2014
Yer çekimi olmayan bir yerde yaşamanın getirdiği kolaylıklar nelerdir Konu Dışı Başlıklar 14 Nisan 2014
Yer çekimi kuvveti yönü dünyanın farklı yerlerinde değişir mi? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 8 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş