5 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 4 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  5 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olacak. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Çankırı, Yozgat, Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak.Ülke genelinde mevsim normalleri 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sisin; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: BU gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Çankırı, Yozgat,Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık geçecek.Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer görülecek sis hadisesinin Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak günboyu devam etmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer hafif sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Az bulutlu, Batı Karadeniz gece ve sabah sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, doğusu 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, öğleden sonra güneybatıdan 3 ila 5, doğusu güneybatıdan, yarın kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Orta Karadeniz'de 2,0m Görüş: iyi, siste zayıf

  MARMARA
  Az bulutlu, gece ve sabah sisli, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 1 ila 3, yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, siste zayıf

  EGE
  Az bulutlu, Kuzey Ege sisli, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan, orta ve güneyi kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece kuzeyi 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Açık, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, batısının açıkları gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: güneybatıdan, yarın kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş