5 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  5 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, Doğu Akdeniz'de (Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay) çok kuvvetli, akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusunda (Ankara'nın doğu ilçeleri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 4 ila 6 derece artarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos), akşam saatlerinde Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yurdun güney ve doğu kesimlerinde akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  Yağışların, Doğu Akdeniz'de (Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay) çok kuvvetli, akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusunda (Ankara'nın doğu ilçeleri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Rüzgarın; yurdun güney ve doğu kesimlerinde akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşlarımızın başta soba ve doğalgaz zehirlenmeleri olmak üzere meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı bulutlu, İç Ege akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu çok kuvvetli olmak üzere aralıklı, Göller yöresi bu akşam saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Mersin, Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de çok kuvvetli olması beklenmektedir. Rüzgar; batısında akşam saatlerinde, doğusunda akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölge geneli, doğusu gece saatlerinde sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin doğusunda (Ankara'nın doğu ilçeleri, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinde bölge genelinde, gece saatlerinde bölgenin doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, kıyısı aralıklı, iç kesimleri akşam saatlerinde sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz sabah saatlerine kadar, Doğu Karadeniz sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) akşam saatlerinden itibaren, kuzeydoğusu sabah saatlerinden itibaren, bölge geneli ise öğle saatlerinden itibaren yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Erzurum'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır) öğle saatlerine kadar, doğusu öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz Ve Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz:batı ve güneybatıdan 5 ila 7,gece batısında kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Karadeniz: Gece doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, açıklarında 5 ila 7,sabah güney yönlerden 3 ila 5,öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m,yarın doğusunda 1,0 ila 2,0m Görüş: orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve gece sağanak yağışlı, Rüzgar: Gecenin ilk yarısında batı ve güneybatı, batısında kuzeybatıdan 4 ila 6,ikinci yarısında batı ve güneybatıdan 3 ila 5,yarın güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m,gece 2,0m, Görüş: orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Gecenin ilk yarısında kuzey ve kuzeydoğu, ikinci yarısında güney ve güneydoğudan 2 ila 4,yarın güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: Gecenin ilk yarısında güney ve güneybatıdan 5 ila 7,ikinci yarısında batı ve güneybatıdan 4 ila 6,kuzeyi kuzeybatıdan 2 ila 4,yarın batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4; Doğu Akdeniz: batı ve güneybatıdan 5 ila 7, yarın sabah 3 ila 5,öğleden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, yarın 1.0 ila 2,0m Görüş: zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş