5 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 5 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  5 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimleri akşam saatlerinden sonra yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yarın (Pazar) sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis görüleceği tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazar) yağışla birlikte batı kesimlerde 8 ila 10 derece azalacak. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette Marmara ve Ege'de güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli, Kuzey Ege kıyılarında ise fırtına şeklinde esecek. Gece saatlerinden sonra ise Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazar) Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, yarın (Pazar) akşam saatlerinden sonra ise Bolu, Karabük ile Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir..

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Bugün akşam Marmara ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat), Kuzey Ege kıyılarında ise fırtına şeklinde (60-80 km/s), gece saatlerinden sonra ise Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50km/s) olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Yarın İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Bu akşam saatlerinde Edirne, Tekirdağ, Kırıklareli ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinden sonra bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı gececek. Yağışların; yarın (Pazar) Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, gece saatlerinden sonra ise kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kuzey Ege kıyıları ve İzmir çevreleri ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer fırtına (60-80 km/s), gece saatlerinden sonra ise kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra batısı çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in batısı sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Batısı parçalı ve çok bulutlu, doğusu parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Çankırı ile yarın (Pazar) akşam saatlerinden sonra Konya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinden itibaren batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Düzce çevresinde kuvvetli, yarın (Pazar) akşam saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Karadeniz, Ege ve Marmara ile yarın öğleden sonra Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, ilk saatlerde doğusu güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusu 5 ila 7, yarın tamamı batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 5 ila 7, gece kuzeybatı, yarın öğleden sonra kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve kuzeybatıdan, güneyi ilk saatlerde güneybatıdan, yarın öğleden sonra tamamı kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, yarın kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu, yarın batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güneydoğudan, gece güneybatıdan 2 ila 4, yarın öğleden sonra 4 ila 6, batısı kuzeybatıdan 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan batısı güneydoğudan 2 ila 4, yarın öğleden sonra tamamı güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m yarın öğleden sonra batısı 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş