5 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  5 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve batı kesimleri yağışlı havanın etkisinde kalmaya devam edecek. Yağışların; Antalya il geneli ile gece saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı ilçeleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, güney bölgelerde gökgürültülü sağanak, iç bölgelerde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneydoğu, yarın öğleden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya il geneli ile gece saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı ilçleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam (Cuma) ilk saatler Çanakkale, Edirne'nin Keşan ve Enez ilçeleri ile yarın (Cumartesi) İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Bilecik çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece Muğla çevreleri, yarın (Cumartesi) bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; gece saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı ilçelerinde (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye ve Dalaman) kuvvetli olacak.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya il geneli ile Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Bolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Tokat, Amasya ve Çorum çevreleri yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Erzincan çevreleri bu akşam (Cuma) saatlerinde aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı) gece ve sabah saatlerinde sis hadisesi görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz yarın yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'de kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yarın hafif yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğu, Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Batısında kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Batı ve Orta Akdeniz'de 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Akdeniz'de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş