5 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 5 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  5 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Akşam ilk saatlerde Denizli ile Yarın (Perşembe) Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile zamanla Güney ve İç Ege'de batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Yarın(Perşembe) Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı iç kesimleri çok bulutlu bu akşam saatlerinde Denizli, Yarın(Perşembe) Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) göller yöresi kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, Yarın (Perşembe) Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Konya'nın kuzey ve batı ilçeleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu,Yarın(Perşembe) Bolu, Düzce, Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu,doğusu çok bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuzeyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: değişik yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş