5 Şubat 2011 Cumartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 5 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  5 Şubat 2011 Cumartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  5 Şubat 2011 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Güney Ege (Denizli, Muğla, Uşak, Afyon), Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Hakkari), ile Ardahan, Mersin, Hatay, Ordu, Artvin, Konya ve Karaman çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyı kesimler ile Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da sabah saatlerine kadar, kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da sabah saatlerine kadar kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
  Bu akşam ilk saatlerde Bodrum çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu çecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Trakya ile bölgenin güneydoğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  BOZCAADA Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. 4 11

  EDIRNE Parçalı ve az bulutlu -4 10

  ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. 2 9

  KOCAELI Parçalı ve az bulutlu 1 12

  EGE Parçalı ve çok bulutlu, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyon çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Muğla ve Denizli çevrelerinde yağmur, Afyon ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların ilk saatlerde Bodrum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı -5 4

  DENIZLI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 4 11

  IZMIR Parçalı ve çok bulutlu 3 12

  MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların ilk saatlerde Bodrum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 4 11

  AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta, Burdur, Mersin ile akşam saatlerinde Hatay çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur Burdur, Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ADANA Parçalı ve çok bulutlu 8 15

  ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 8 14

  ISPARTA Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 6

  MERSIN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 9 14

  İÇ ANADOLU Konya ve Karaman çevreleri parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKSARAY Az bulutlu ve açık -6 4

  ANKARA Az bulutlu ve açık -7 5

  ESKISEHIR Az bulutlu ve açık -8 6

  KAYSERİ Az bulutlu ve açık -11 1

  BATI KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BOLU Parçalı ve az bulutlu -6 7

  KARABUK Parçalı ve az bulutlu -5 11

  KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu -7 9

  ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 0 8

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyı kesimlerde yağmur, Artvin ile yükseklerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AMASYA Parçalı bulutlu -4 9

  SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 1 11

  TOKAT Parçalı bulutlu -6 6

  TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 3 10

  DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar güneydoğusu (Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Hakkari) ile Ardahan çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -23 -12

  ERZURUM Parçalı bulutlu -31 -14

  MALATYA Parçalı bulutlu -4 5

  VAN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı -14 -3

  GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu -6 7

  GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu -4 8

  KILIS Parçalı ve çok bulutlu 2 9

  SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 0 8

  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de fırtına, Güney Ege ile Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ Çok bulutlu, Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın güneybatıdan 3 ila 5, Orta Karadeniz’de kuzeybatıdan gece 3 ila 5 yarın sabah 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 5 ila 7 gece 4 ila 6 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ilk saatlerde güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  EGE Çok bulutlu, Güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 gece 5 ila 7 yarın öğleden sonra 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı güneyi güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m, Kuzey ve Orta Ege açıklarında ilk saatlerde 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de Doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 gece 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 açıklarında 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m açıklarda 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan gece doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: orta.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2011 Cumartesi Forum Tarih
TV'de Bugün Ne Var 26 Şubat 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 25 Şubat 2011
TV'de Bugün Ne Var 19 Şubat 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 18 Şubat 2011
TV'de Bugün Ne Var 12 Şubat 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 11 Şubat 2011
Key ödemeleri sorgulama 28 Şubat 2011 Ekonomi Ve Borsa 28 Şubat 2011
Ehliyet Sınavı Sonuçları Şubat 2011 SBS - ÖSS - Sınavlar 27 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş