4 Ocak 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  4 Ocak 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Ocak 2011 Salı Günlük Hava Tahmini Haritalı


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların bu sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu (İstanbul'un kuzey ve doğusu, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Batı Karadeniz ile öğle saatlerinden itibaren hakkari, Şırnak, Bitlis ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak akşam saatlerinden sonra İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz' in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :

  Marmara, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :

  Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR


  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu (İstanbul'un kuzey ve doğusu, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Batı Karadeniz ile öğle saatlerinden itibaren Hakkari, Şırnak, Bitlis ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, sel, v.b) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

  Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

  Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Bursa,Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik )ile Çorlu çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve yükseleri ile Çorlu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların bu sabah saatlerinden sonra İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri ile Yalova, Sakarya, Bilecik ve Kocaeli çevresinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  BALIKESIR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  5

  ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  6

  EDIRNE Çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  2

  ISTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, gece saatlerinde yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olmak üzere bu sabah saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  7

  EGE Çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  A.KARAHISAR Çok bulutlu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur,yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
  5

  IZMIR Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  10

  MANISA Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.
  8

  MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu
  10

  AKDENİZ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ADANA Çok bulutlu, bugün (Salı) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  15

  ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  14

  BURDUR Çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
  8

  MERSİN Çok bulutlu, bugün (Salı) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
  16

  iÇ ANADOLU Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur akşam saatlerinden itibaren kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu bu gece saatlerinden itibaren yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  5

  ESKISEHIR Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu bu gece saatlerinden itibaren yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  3

  KONYA Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu bu gece saatlerinden itibaren yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  5

  NEVSEHIR Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu bu gece saatlerinden itibaren yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  6

  BATI KARADENİZ Çok bulutlu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar bölge genelinde yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere yağmur, bu gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BARTIN Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışlar bu sabah saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olacak.
  6

  BOLU Çok bulutlu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, bu akşam saatlerinden itibaren karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek ve bu sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.
  4

  KASTAMONU Çok bulutlu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, bu akşam saatlerinden itibaren karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek ve bu sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.
  2

  ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışlar bu sabah saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olacak.
  7

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı zamanla çok bulutlu, Çorum, Amasya ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren iç kesimleri ile yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GUMUSHANE Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  5

  SAMSUN Çok bulutlu aralıklı yağmurlu
  14

  TOKAT Çok bulutlu, aralıklı yağmur, bu gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
  8

  TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu geçecek.
  14

  DOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu, güney ve batısı ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar Malatya ve Elazığ çevresinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışlar öüğle saatlerinden itibaren Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

  ELAZIG Çok bulutlu aralıklı yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.
  3

  ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, bu öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.
  -3

  MALATYA Çok bulutlu aralıklı yağmurlu geçecek.
  4

  VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
  1

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu zamanla çok bulutlu, bölge geneli yağmurlu geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden itibaren siirt çevrelerinde kuvvetli olacak.Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

  DIYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu aralıklı yağmurlu geçecek.
  4

  GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu aralıklı yağmurlu geçecek.
  4

  SANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu aralıklı yağmurlu geçecek.
  7

  SIIRT Parçalı zamanla çok bulutlu aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışlar öğle saaatlerinden sonra ile genelinde kuvvetli olacak.
  5

  DENİZLERDE HAVA Karadeniz, Marmara, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz ile gece Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ Parçalı bulutlu, orta ve batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah tamamı, öğlen doğusu 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu yağmurlu, Rüzgâr: kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, gece doğusu 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta ve Doğu Akdeniz’de 2,0 ila 3,0m Görüş: orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2011 Salı Forum Tarih
TV'de Bugün Ne Var 25 Ocak 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 24 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 11 Ocak 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 11 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 4 Ocak 2011 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 4 Ocak 2011
22-23 Ocak 2011 AÖF Önlisans İlahiyat Sınavı Sonuçları SBS - ÖSS - Sınavlar 7 Şubat 2011
Bese Aslan Ocak ve Kül / Kürt Alevi Ağıtları 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 6 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş