4 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  4 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz (Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis), Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Ağrı, Iğdır) ile Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Rize, Artvin) kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinden sonra Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kayseri ve Sivas çevreleri, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerde 5 ila 7 derece olmak üzere, ülke genelinde azalacak.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve batı bölgelerde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Doğu Akdeniz (Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis), Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Ağrı, Iğdır) ile Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Rize, Artvin) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, taşkın, heyelen vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, güney ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos), kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON HADİSESİ UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Marmara, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Trakya, Balıkesir ve Bilecik çevreleri ile gece saatlerinden sonra bölgenin doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak) yağışlı geçecek. Yağışlar, yağmur, akşam saatlerinden sonra Kütahya, gece saatlerinden itibaren Afyonkarahisar ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu (Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş) aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde Osmaniye ve Hatay, sabah saatlerinde Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden sonra kuzey ve doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos), gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı, sabah saatlerinden sonra kıyı kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek. Rüzgar; güney ve batı, gece saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Doğu Karadeniz kıyıları (Trabzon, Rize) ile Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra, Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar gece saatlerinden itibaren Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  GÜNEYDOĞU
  ANADOLU Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Gaziantep ve Kilis, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Batman ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar gece saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz ile yarın Batı Karadeniz'de fırtına; Ege ile yarın Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, sabah saatlerinde 6 ila 8; Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın batı ve kuzeybatıdan sabah 4 ila 6, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,0 ila 4,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, yarın kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece güneyinde kuzeybatıdan 5 ila 7,Güney Ege: kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi 3,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 6 ila 8, Batı Akdeniz kıyılarında kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Antalya Körfezi'nde 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar; Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş