4 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  4 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), yarın (Perşembe) zamanla iç ve batı kesimlerde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam ve gece saatlerinde Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Çatı uçması, Direk devrilmesi vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam ve gece saatleri bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bu akşam ve gece saatleri Sinop ve İnebolu çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Perşembe) Rize, Artvin ve Hopa çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kıyıları ile Orta Karadeniz bölümünde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu ile bu akşam ve gece saatlerinde Erzincan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA
  Doğu Karadeniz ile yarın öğlen Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 doğusu güneybatıdan 5 ila 7, gece kuzeybatıdan 3 ila 5 doğusu güneybatıdan 4 ila 6, Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Doğu Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu zamanla güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 zamanla güneydoğudan 3 ila 5, yarın öğlen güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m güneyi akşam kadar 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m. Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m batısı 1,0 Görüş: iyi. yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş