4 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 3 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  4 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olacak. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR
  Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sisin; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer görülecek sis hadisesinin Trakya ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak günboyu devam etmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer hafif sis görülecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, Kastamonu çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.


  KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, Batı Karadeniz’in batısı sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 doğusu gece 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan gece güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,0m, Görüş: İyi. Sis anında zayıf.


  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: batı ve güneybatı kuzeyi kuzeybatıdan 1 ila 3 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.


  EGE
  Az bulutlu sabah saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyi sisli, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatı gece güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi. Sis anında zayıf.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, açıkları 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m açıkları 2,0m. Görüş: İyi


  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş