4 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  4 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı bölgeleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi. Güney, iç ve batı kesimlerde görülecek yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale) ile Bolu, Düzce, G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Muğla ve Antalya il merkezleri ile ilçelerinde (Muğla'nın ilçeleri; Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Datça, Yatağan, Köyceğiz, Ula, Milas - Antalya'nın ilçeleri; Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Korkuteli, Kumluca, Aksu, Serik, Alanya, Manavgat, Gazipaşa) şiddetini artırarak aşırı yağışa dönüşeceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 4 ila 6 derece artarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Çarşamba) öğleden sonra Trakya kesiminde kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, bu akşam saatlerinden sonra Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de, yarın (çarşamba) Ülke'nin iç ve batı kesimlerinde kuvvetli, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale) ile Bolu, Düzce, G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Muğla ve Antalya il merkezleri ile ilçelerinde (Muğla'nın ilçeleri; Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Datça, Yatağan, Köyceğiz, Ula, Milas - Antalya'nın ilçeleri; Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Korkuteli, Kumluca, Aksu, Serik, Alanya, Manavgat, Gazipaşa) şiddetini artırarak aşırı yağışın görüleceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Rüzgarın; bu gece saatlerinden itibaren Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de, yarın (çarşamba) Ülke'nin iç ve batı kesimlerinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde, yarın sabah saatlerinden sonra bölgenin güney ve batısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Muğla, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Datça, Milas çevrelerinde aşırı olmak üzere, bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege ile zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı (Antalya, Isparta, Burdur) ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'de (Antalya, Burdur, Isparta) çevrelerinde, yarın (Çarşamba) bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Antalya'nın batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Kumluca ve Kemer), yarın (Çarşamba) Alanya, Manavgat, Serik, Gazipaşa başta olmak üzere il genelinde aşırı yağışa dönüşeceği beklenmektedir. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleri ile yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trabzon, Rize ve Artvin, yarın (Çarşamba) öğleden sonra Samsun, Tokat, Çorum ve Amasya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hakkari, Van, Muş, Şırnak ve Tatvan çevreleri, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden sonra bölgenin batısı (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölgenin kuzey ve batısı (G.Antep, Kilis, Adıyaman, Ş.Urfa ve Diyarbakır) çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğleden sonra G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege ve yarın Batı Akdeniz'de fırtına, Kuzey Ege, Karadeniz, Marmara ve yarın Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 batısı ve zamanla doğusu 7, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece batısı güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m zamanla 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve güneydoğu yarın batı ve güneybatıdan 5 ila 7 yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m. Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan zamanla kuzeydoğudan 5 ila 7 yarın 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m. güneyinde 3,5m.ila 4,0m.Görüş: iyi, yağıs anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 gece 5 ila 7, yarın 6 ila 8 kuuvetinde, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 gece 4 ila 6, yarın 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısında zamanla 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş