4 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  4 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney ve iç kesimleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde kalmaya devam edecek. Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik), Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Zonguldak ve Bartın ile gece geç saatlerden itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülecek yağışların; Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, güney bölgelerde sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç bölgelerde genellikle yağmur, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya il merkezi ve Finike, Kumluca, Kemer, Kaş, Kalkan, Alanya, İbradı ve Gazipaşa ilçeleri ile bu akşam saatlerinde Muğla il merkezi ve Bodrum, Milas, Dalaman, Marmaris, Fethiye ilçelerinde gök gürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik) bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cuma) öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik ve Bursa'nın yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatleri ile yarın (Cuma) güney ve iç kesimleri (Aydın, Muğla, Uşak, Afyon, Denizli, Kütahya) aralıklı yağmur ve sağanak, Muğla çevrelerinde gökgürültülü sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Afyon ve Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Muğla il merkezi ve Bodrum, Milas, Dalaman, Marmaris, Fethiye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Isparta'nın yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların; Antalya il merkezi ve kıyı kesimlerinde (Finike, Kumluca, Kemer, Kaş, Kalkan, Alanya, İbradı ve Gazipaşa ilçelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde kuzey ve doğusunun yüksek kesimleri (Çankırı, Sivas, Yozgat, Kayseri, Kırşehir, Aksaray, Kırıkkale, Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yüksekleri) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ile bu akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevreleri aralıklı yağmurlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu'nun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde Çorum çevreleri, yarın (Cuma) Tokat, Amasya ve Çorum çevreleri yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Bölge geneli parçalı, batısı çok bulutlu, gece geç saatlerden itibaren batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan ve Tunceli) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Tunceli ve Erzincan'ın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Batısı ile zamanla geneli parçalı çok bulutlu, bu gece geç saatlerden itibaren batısı (Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa), yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Doğu Karadeniz'in doğusunda gece saatlerine kadar fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusu gece saatlerine kadar 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusunda 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu doğusu yağmurlu, Rüzgar: kuzeydoğudan yarın güney yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Güneyinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan yarın gğneybatıdan 2 ila 4 güneyi bu akşam 3 ila 5, Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Batısında kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 batısıs 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş