3G 81 ilde aynı anda başlayacak

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Siraç tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  3G 81 ilde aynı anda başlayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Yargı vizesinin ardından Turkcell ve Avea'nın CEO'ları yatırım stratejilerini açıkladı

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell'in 3G uygulamasını 81 ilde aynı anda başlatacağını bildirdi.
  Ciliv, Danıştay'ın 3G ihalesi hakkındaki görüşünü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) iletmesinin ardından, Turkcell liderliğinde Türkiye'ye 3G teknolojisinin getirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi.
  Danıştayın ihaleyle ilgili görüşünü BTK'ya iletmesiyle 3G teknolojisine bir adım daha yaklaşıldığını ifade eden Ciliv, şunları kaydetti:
  ''Turkcell'in teknoloji yatırımlarını, ülkenin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görüyoruz. Türkiye'nin kalkınmasında itici güç olacak 3G teknolojisine de en yüksek yatırımı yine Turkcell yapıyor. Dünyada ekonomik krizin etkisini artırdığı bir ortamda gerçekleşen 3G ihalesinde, teknolojideki liderliğimizi sürdürerek A tipi lisansı, KDV dahil 422 milyon avro yani yaklaşık 1 milyar TL ile en yüksek teklifi vererek aldık. Bu tutarı sadece A tipi lisans için ödeyeceğiz, 3G altyapı yatırımları da dahil bu yıl ülkemize 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapacağız.''
  3G teknolojisi ile mobil ortama taşınacak geniş bant internet erişiminin ülkenin kalkınmasına, genç nüfusun bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde erişimine olanak sağlayacağını dile getiren Ciliv, 3G'nin getireceği yüksek data hızı sayesinde, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de internet kullanımının, mobil teknoloji imkanlarıyla artacağına inandığını söyledi.
  Ciliv, bu nedenle Turkcell'in, 3G'yi 81 ilde aynı anda başlatacağını ifade ederek, ''Müşterilerimize bugün olduğu gibi 3G'de de, belli bir yayılım planı dahilinde en geniş kapsama ve en yüksek kaliteyi, hızlı veri transferi ve görüntülü iletişim olanakları sayesinde, en gelişmiş ürün ve servisleri sunmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
  AVEA GENEL MÜDÜRÜ TÜRKTAN: ÖNEMLİ BİR ADIM
  Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Üçüncü Nesil Mobil İletişim (3G) teknolojisinin, Türkiye'nin dijitalleşmesi ve bilgi toplumuna dönüşmesi yolunda önemli bir adım olacağını bildirdi.
  Türktan, 3G ihalesinde Danıştay sürecinin tamamlanmasının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, kararın hem sektör hem de Avea açısından memnuniyet verici olduğunu söyledi.
  ''3G teknolojisinin Türkiye'nin dijitalleşmesi ve bilgi toplumuna dönüşmesi yolunda önemli bir adım olacağını'' belirten Türktan, ''3G teknolojisi, Türkiye'de yaşayan 70 milyon vatandaşa, başta hızlı internet olmak üzere hızlı mobil data kullanıcısı olma potansiyeli doğuruyor. Sektöre rekabeti getiren, tüm uygulamalarıyla sektörün dinamiklerini değiştiren operatör olarak, 3G konusunda da öncü uygulamalarımızla ve hizmetlerimizle Avea'yı tercih edecek tüketicilere fark yaratmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş