31 Ocak 2011 Pazartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 31 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  31 Ocak 2011 Pazartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  31 Ocak 2011 Pazartesi Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların; Tunceli, Elazığ, Bingöl, Siirt, Van, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; Doğu Karadeniz kıyıları (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize) ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.Rüzgar; yarın (Pazartesi) Marmara ve Ege kıylarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

  HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
  Yağışların ; Elazığ, Tunceli, Van, Siirt, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde, yükseklerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA:
  Parçalı ve çok bulutlu, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile saatlarinden sonra İstanbul'un Anadolu Yakası aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.Trakya ile iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar: kuzey ve kuzey doğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde Kahramanmaraş çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bölgenin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, güney ve doğusu (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Yozgat, Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Nevşehir)aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin yükseklerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların: Van, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, sabah satlerinde bölge geneli, zamanla doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, zamanla Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağışlar, Siirt çevrelerinde kuvvetli olacak.  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2011 Pazartesi Forum Tarih
TV'de Bugün Ne Var 31 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 24 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 23 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 10 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 9 Ocak 2011
22-23 Ocak 2011 AÖF Önlisans İlahiyat Sınavı Sonuçları SBS - ÖSS - Sınavlar 7 Şubat 2011
Bese Aslan Ocak ve Kül / Kürt Alevi Ağıtları 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 6 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş