31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ile Antalya, Çanakkale, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde 4 ila 6 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), ülkemizin güneydoğu kesimlerinde doğu ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, zamanla batı kesimlerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ile Antalya, Çanakkale, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerimizde kar yağışı ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

  ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden, başta soba ve doğalgaz zehirlenmeleri olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevreleri, yarın (Pazar) sabah saatlerinde batısı, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmurlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek. Bursa ilimiz başta olmak üzere bölge genelinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, Kıyı Ege ile yarın (Pazar) zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek. Bölgenin iç kesimlerinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Antalya ile Finike, Kumluca ve Kemer çevrelerinde, yarın (Pazar) öğleden sonra Antalya il merkezi ile Aksu, Serik, Manavgat ve Alanya ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; zamanla Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğusu, yarın (Pazar) öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; zamanla bölgenin batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek. Bölge genelinde meydana gelebilecek muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile Zonguldak çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Karadeniz ile gece saatlerinde Rize, Bayburt ve Artvin çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların gece ve sabah saatlerinde Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatleri buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, kuzeyi ile yarın (Pazar) zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Ege'de yarın(Pazar), Batı Akdeniz'de bu gece saatlerine kadar fırtına, Marmara'da yarın(Pazar) öğle saatlerinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, yarın zamanla batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu, gece güneybatıdan 3 ila 5, batısı gece 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yarın zamanla yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5, gece 6 , yarın(Pazar) öğle 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0m gece 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.Çok bulutlu, zamanla yağmur ve sağanak yağışlı,

  EGE
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5, gece 5 ila 7, yarın(pazar) sabah 6 ila 8 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m gece 2,5m, sabah 4,0m Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, gece batı ve güneybatıdan 5 ila 7,yarın (pazar) sabah 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan, doğusu güneybatıdan 5 ila 7, gece 4 ila 6, yarın(sabah) 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m gece 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010
26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş