31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla doğu kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba)Marmara'nın batısında zaman zaman kuvvetlice esecek.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli ile öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli Sakarya, Yalova ve Bilecik çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yarın (Çarşamba) Trakya ile Balıkesir çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetlice esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde K.Maraş çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu (Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde) ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı, yarın (Çarşamba) Sivas ve Eskişehir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu, Sinop ve Karabük, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu ve Düzce çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Amasya, Samsun ve Çorum, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak)ile bu akşam saatlerinde Malatya ve Elazığ çevreleri aralıklı yağışlı geçecek, Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak bu gece saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Siirt ve Batman ile bu akşam saatlerinde Adıyaman ve Diyarbakır çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Yarın Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, doğusu ile yarın zamanla batısı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu, sabah saatlerinden sonra 2 ila 4, sabah 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, batısı güneydoğudan, sabah güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yarın kuzey kesimleri yağmurlu Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m.Görüş: iyi, yaqğış anında orta

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, sabah 7, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan Antalya Körfezi kuzeydoğudan gece güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan doğusu gece kuzeydoğudan 2 ila 4, sabah 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah doğusunda 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010
28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş