31 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 31 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  31 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  31 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde görülecek olan yağışların; bu akşam ve gece Marmara’nın kuzeyi (İstanbul, Kocaeli, Kırklareli), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), Doğu Anadolu'nun kuzey ve iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu’da, yarın (Cumartesi) Marmara, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Rize, Artvin ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece azalarak, ülke genelinde mevsim normalleri altında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (45-65 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR

  Yağışların; bu akşam ve gece Marmara’nın kuzeyi (İstanbul, Kocaeli, Kırklareli), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), Doğu Anadolu'nun kuzey ve iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu’da, yarın (Cumartesi) Marmara, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Rize, Artvin ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  Rüzgarın:Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (45-65 km/saat) olarak esmesi ve ani sıcaklık düşüşü beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, sıcaklık düşüşüne bağlı gribal enfeksiyon riski vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, bu gece ve sabah saatlerinde Trakya'nın yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu gece İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli çevrelerinde, yarın (Cumartesi) bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (45-65 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Kuzey ve İç Ege aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, doğusu ile yarın (Cumartesi) zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, bu gece ve sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), yarın (Cumartesi) Rize, Artvin ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde, yarın (Cumartesi) bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ve sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz, Guney Ege ve Marmara'da fırtına, gece saatlerinde Batı Karadeniz, Guney Ege ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu 5 ila 7 sabah saatlerinde 8, doğusunda 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 3,0, sabah 3,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı Rüzgar: kuzeydoğudan 4 ila 6 zamanla 7, sabah 8 kuvvetinde. Dalga: 1,5 ila 2,5m, sabah 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu açıkları sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 açıkları 7 sabah 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Güney Ege açıkları 3,0m akşam Kuzey açıkları 4,0m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar:kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2009 Günlük Forum Tarih
30 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2009
29 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2009
27 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2009
25 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Ekim 2009
TV'de Bugün 31 Ekim Cumartesi 2009 Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş