30. Uluslararası Mücevher Takı Gümüş Saat ve Malzemeleri Fuarı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  30. Uluslararası Mücevher Takı Gümüş Saat ve Malzemeleri Fuarı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30. Uluslararası Mücevher Takı Gümüş Saat ve Malzemeleri Fuarı
  Rotaforte Fuarcılık AŞ tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo) 13 – 17 Mart 2010 tarihleri arasında organize edilecek olan (30. Uluslararası Mücevher, Takı, Gümüş, Saat ve Malzemeleri Fuarı sektöre 1 milyar dolarlık ticaret hacmi vaad ediyor.

  Tarih : 14 – 17 Ekim 2010
  Yer : İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo)
  Şehir : İstanbul Avrupa


  [​IMG]

  Dünyanın 1 numaralı kuyumculuk fuarını düzenleyen UBM Asia ile oluşturduğu işbirliği sayesinde fuara yurt dışından gelecek alıcı sayısını ikiye katlayan Rotaforte, 30'uncu ISTANBUL JEWELRY SHOW ile sektörün 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşacağını müjdeledi. Bu rakam Türkiye’nin toplam mücevher ihracatının 3/2 ’sini oluşturuyor.


  Yalnızca sektör profesyonellerine açık olan fuarda altın takı, pırlanta, değerli ve yarı değerli taşlı takılar, inci, gümüş takı ve ev eşyaları, yarı kıymetli ve sentetik taşlar, montür, saat, makine, kuyumcu malzeme ve ekipmanları, aksesuar ve vitrin malzemeleri, kuyumcu yazılımları ve güvenlik araçları sergilenecek.

  Fuar bugüne kadar açılan en büyük kuyum makineleri pavilyonunu sergileyecek.


  İlk kez gelecek katılımcılar arasında dünyanın en büyük sightholder1’larından IGC ve Rosy Blue, Singapur’un en büyük mücevhercilerinden Forever Jewels, pırlantanın tasarım devi İtalyan The Fifth Season (Roberto Coin) , ünlü Lübnanlı interior designer Arakelian S.A.R.L., Dubai’nin devlerinden Kiran Jewels L.LC, Tayland ın en büyük firmalarından Su-Raj, kraliyet mücevherleriyle bilinen Lübnanlı Himo ve Hadidian firmaları bulunuyor.


  Dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı ve markası David Yurman ABD’den ziyaretçi olarak Fuar’a katılıyor.


  Toplam 50 bin metrekarelik alanda açılacak olan ISTANBUL JEWELRY SHOW-I, 40.000’in üzerinde ziyaretçi ve yerli ve yabancı toplam 1000’in üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleşecek.


  Yerli ve yabancı üreticiler, toptancılar, perakendeciler, ihracatçılar, ithalatçılar ve mücevher tasarımcılarının sektörle ilgili tüm yenilik ve gelişmeleri izleyebildikleri ISTANBUL JEWELRY SHOW, dünyanın en büyük kuyumculuk merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Türkiye için büyük önem taşımaktadır.
  Online rezervasyonlar, fuara giriş yapacak alıcıların Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Kuzey Afrika ve Akdeniz ülkeleri ağırlıklı olduğunu gösteriyor.

  Bu senenin sürpriz alıcıları ise İngiltere, İspanya, Japonya, Avustralya ve Brezilya’dan…


  UBM ASIA

  Londra Borsası’nda işlem gören United Business Media şirketler grubu’ndan UBM Asia, yıllardır Hong Kong, Çin, Hindistan ve Japonya’da uluslararası mücevher fuarlarının organizasyon ve pazarlanmasında büyük başarılara imza atmıştır. Dünyanın en büyük mücevher fuarı olan “Eylül Hong Kong Mücevher & Değerli Taşlar Fuarı”nın da organizatörü olan UBM Asia, aynı zamanda dünya mücevher sektörüne yönelik dergiler yayınlamakta ve websiteleri yönetmektedir. UBM Asia’nın tecrübesi ve sektörde sahip olduğu global ilişkiler, ISTANBUL JEWELRY SHOW’un uluslararası pazarlama programının başarısına çok büyük bir katkı sağlayacaktır. UBM Asia’nın Başkanı ve CEO’su Jimmé Essink, UBM Asia ile Rotaforte işbirliğinin ISTANBUL JEWELRY SHOW’u devleştireceğine, Türk kuyum sektörünü geliştireceğine inancının tam olduğunu belirtmiştir.


  ISTANBUL JEWELRY SHOW-II’ 2010, 14 – 17 Ekim 2010’da

  İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo) gerçekleşecek.


  Daha fazla bilgi için:

  Ayşe Gülay Hakyemez 0532 412 18 36
  Şeyda Selçuk 0212 519 0719 (Rotaforte)
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş