30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Antalya ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), ilk saatlerde Marmara'nın kuzeyi ile zamanla ülkemizin güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Antalya ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

  ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde Trakya'da hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur şeklinde olacak. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur şeklinde olacak. Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile Erzurum çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz: güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Batı Karadeniz: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Cumartesi) güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: doğu ve kuzeydoğu, yarın (Cumartesi) öğleden sonra güneybatı, Orta ve Güney Ege: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 yarın sabah 8 batısı günboyu kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kar yağışlı Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi. Yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010
26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş