30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların; bu akşam ve gece Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Bitlis ve Bingöl, yarın (Salı) Şırnak, Muş, Bitlis, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, Marmara, Ege, Batı Akdenizde 4 ila 6 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), batı bölgeler ile zamanla Karadeniz kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, İç Anadolunun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadoluda kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların; bu akşam ve gece Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Bitlis ve Bingöl, yarın (Salı) Şırnak, Muş, Bitlis, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Lokal Su Baskını, Sel, Yıldırım Düşmesi, Heyelan vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz ve İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli güney ve güneybatılı rüzgarla (30-40 km/saat) birlikte toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu (İstanbul, Bursa, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Tekidağ-Çorlu), yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Bilecik ve Sakarya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Afyonkarahisar ile bu akşam saatlerinde Denizli ve Kütahya çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde iç kesimleri, yarın (Salı) doğusu (Adana, Osmaniye, Hatay, İçel, Kahramanmaraş) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, Ankara, Sivas, kayseri, Yozgat ve Çankırı çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu'nun yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu,bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Şırnak, Muş, Bitlis ve Bingöl, yarın (Salı) Şırnak, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt, Batman ve Mardin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece Diyarbakır, Siirt ve Batman, yarın (Salı) Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Batı Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 gece 3 ila 5, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan gece kuzeybatıdan 2 ila 4 batısı 4 ila 6 gece 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Batı ve Orta Karadeniz'de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m.Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 yarın 3 ila 5, Güney Ege'de kuzeybatıdan 2 ila 4 güneyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Antalya Körfezinde kuzeybatıdan 3 ila 5 gece tamamı 5 ila 7 yarın 3 ila 5, Doğu Akdeniz batı ve güneybatıdan 3 ila 5 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı,Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010
28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş