30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz bölümü (Samsun, Ordu, Amasya, Çorum ve Tokat), Sivas ve Yozgat ile ilk saatlerde Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop çevreleri, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde ülkemizin iç kesimlerde yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalarak, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  SİS UYARISI; İç kesimlerde bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde doğu kesimlerinde (Bursa, Bilecik, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Sakarya) yer yer sis görülecek.

  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Yozgat çevreleri kısa süreli yağmurlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeybatısında (Ankara, Çankırı, Eskişehir) yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Orta Karadeniz bölümü ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Samsun, Ordu, Çorum, Tokat ve Amasya ile gece saatlerinden itibaren Trabzon, Giresun, Rize ve Hopa çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeyinde yer yer hafif sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri yer yer hafif sisli geçecek.

  DENİZLERDE HAVA


  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Orta Karadeniz, gece saatleri ile yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Batı Karadeniz'in batısı gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatı gece batısı güney yönlerden 2 ila 4 doğusu kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 gece kuzeybatıdan 3 ila 5 batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta ve Doğu Karadeniz'de 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta, sis anında zayıf.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgar: doğu ve guneydoğu yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, sis anında zayıf.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğu gece güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de batı ve kuzeybatı yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m., güneyinde 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı 2 ila 4 açıkları 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
24 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş