30 Haziran 2010 Çarşamba Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  30 Haziran 2010 Çarşamba Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek yağışların; Rize ve Hopa ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney ve iç bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Hopa ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu (İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova)aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık zamanla kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve göçkgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Genellikle parçalı gece saatlerinde geneli az bulutlu ve açık geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Yozgat, yarın (Çarşamba) Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli ile yarın (Çarşamba) Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz: doğu ve güneydoğu doğusu batı yönlerden, Doğu Karadeniz; batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneydoğu gece kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Kuzey Ege'nin kuzeyi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 2,0m, Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 Batı Akdeniz'in kıyılarında güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde,Dalga: 0,5 ila 1,5m Batı ve Orta Akdeniz'de 2,0m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25m ile 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Haziran 2010 Çarşamba Forum Tarih
TV'de Bugün Ne Var 30 Haziran 2010 Çarşamba Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 29 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 23 Haziran 2010 Çarşamba Yurt İçi Haberler 22 Haziran 2010
23 Haziran 2010 Çarşamba TV'de Bugün Ne Var Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 22 Haziran 2010
16 Haziran 2010 Çarşamba TV'de Bugün Ne var Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 15 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 16 Haziran 2010 Çarşamba Yurt İçi Haberler 15 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş