30 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  30 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile yarın (Cuma) İstanbul ve Kırklareli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa) ve Doğu Anadolu'nun güneyinde (Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl ve Elazığ) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydogu, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın öğleden sonra Marmara'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile yarın (Cuma) İstanbul ve Kırklareli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa) ve Doğu Anadolu'nun güneyinde (Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl ve Elazığ) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) Trakya ile İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kırklareli ve İstanbul'da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölge genelinde poyrazdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam doğusu, yarın (Cuma) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, doğusu ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Eskişehir ve Ankara hafif sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Sinop ile yarın (Cuma) Bolu, Düzce,Karabük ve Kastamonu çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; yarın (Cuma) Hakkari, Şırnak, Muş, Bitlis, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; bu gece saatlerinden itibaren Diyarbakır ile yarın (Cuma) öğleden sonra Batman, Siirt, Mardin ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olacak.

  DENİZLERDE HAVA

  Yarın (Cuma) Batı Karadeniz, Marmara, Kuzey Ege, Güney Ege açıklarında fırtınması rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu 4 ila 6, sabah 5 ila 7, doğusunda 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzedoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu doğusu sağanak yağışlı Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah 6, yarın öğleden sonra 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah 2,0m ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu , Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan güneyinde kuzeybatıdan 4 ila 6, öğle 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle 3,0m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 2 ila 4, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, gece 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2009 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2009
29 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2009
27 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2009
25 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Ekim 2009
TV'de Bugün 31 Ekim Cumartesi 2009 Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş