30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmele göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olması tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerimizde 4 ila 6 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güneydoğu bölgeleri ile yarın zamanla kuzeybatı kesimlerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde hafif sis bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya) buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatleri bölgenin doğusu ile Konya ve Karaman, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Kayseri ve Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı, batı kesimlerinde hafif sis bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Sinop ile Kastamonu'nun kuzey ve doğu ilçeleri hafif yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Kastamonu) buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Çarşamba) Doğu Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU
  ANADOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Batman ve Siirt ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  İlk saatlerde Batı Akdeniz'in açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Orta Karadeniz; Batı yönlerden 4 ila 6, Doğu Karadeniz; Kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz’de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege; Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege; kuzeybatıdan, gece doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz; batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 ilk saatler açıkları 5 ila 7, Doğu Akdeniz; güneybatıdan 4 ila 6, gece batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısının açıkları ilk saatler 2,5m Görüş: iyi. yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur zamanla kar yağışlı, Rüzgar; güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009
23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş