30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 30 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
  30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı
  30 Ağustos 2008
  Tarihi zaferlerle dolu olan aziz milletimiz için Ağustos ayı, destanların ve kahramanlıkların yaşandığı, mucizelerin cesaret ve inançla somutlaştığı bir dönemi ifade eder.

  Mazisi yiğitlik ve başarılarla, karakteri şeref ve şanla dolup taşan necip milletimizin anılmaya ve kutlanmaya değer sayısız gün ve aylarının yanında bu ay; kahramanlıkların efsaneleştiği, Türk milletini tarih yapan zaferlerin kazanıldığı bir zaman dilimine işaret eder.

  Kosova’dan Otlukbeli’ne uzanan Türk’ün zafer serüveni; Çaldıran ve Mohaç’ta taçlanmış, Mercidabıkla sınır ötesine taşmış, Petervaradin’de pes etmemiş, Anafartalar ve Conkbayırında direnmiş, Büyük Taarruzla beraber Dumlupınar’da geleceğe ışık saçmıştır.

  Elde ettiği hiçbir başarıya lütuf ve bağışlama yoluyla ulaşmamış olan Türk milleti, imrenilecek kararlılık ve sarsılmaz azimle; bağımsızlığına musallat olan mihrakları, her daim tarihin karanlığına geri dönmemek üzere göndermiştir.

  Son vatanımız Anadolu’nun kapılarının ardına kadar açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nden 851 yıl sonra; bu defada üzerinde yaşadığımız topraklara heveslenenler eşi ve benzeri çok az görülen bir mücadeleyle Ege’nin serin ve derin sularına hayalleriyle birlikte gömülmüştür.

  Üzerinde hain plan ve taksimlerin yapıldığı aziz vatanımız; milliyetçi kahramanların, asalet ve vakarına tüm zamanların tanıklık ettiği milletimizi yeniden canlandırması, kudretinin farkına vardırması ve direnme gücünü ateşlemesiyle dimdik bir şekilde yeniden var olmuştur.

  Her safhası ile düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan Büyük Taarruz; Türk milletine hasım odakların mutlak akıbetini göstermesi bakımından bugünlere ve yarınlara örnek teşkil edecektir.

  Milli kabullerimizi faraziye, Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerini yük, milliyetçiliği ise süresi geçmiş bir anlayış olarak değerlendirenler; geçmişimizdeki bu muhteşem olaydan ders çıkarmalı, aziz millet varlığını ve değerlerini asla hafife almamalıdır.

  Ayrıca bu zafer, zamanı doldu denilen bir Türk Devletini bile, hiç kimsenin yıkmaya gücünün yetmeyeceğini, onun ancak kendi içerisinden çıkan kudretli bir iradeyle dönüşebileceğini, Türk'ün istiklâl ve hürriyetinin nesilden nesile, kendi kurduğu bir devletten diğerine devredilip gideceğinin ispatı olarak da görülmelidir.

  Nitekim bedeli kanla ödenerek kazanılan zaferlerin hepsi; tam bağımsız yaşama konusunda müzakere ve tartışma kabul edilmeyeceğinin bir kanıtı olarak değerlendirilmelidir.

  Vatan burçlarından ay-yıldızlı bayrağımızın inmemesi için her şeyini feda eden, bu uğurda kendileri yetim kalma pahasına gelecek nesilleri öksüz ve çaresiz bırakmayan atalarımızın göz kamaştırıcı fedakârlıkları her türlü övgü ve takdirin üstündedir.

  Bilinmelidir ki, 937 yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları; muzaffer atalarımızın yegâne emaneti olup, korunması ve her türlü mülahazanın üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir.

  Asırları aşarak gelen kutlu vatan emanetinin muhafazası ve gelecek kuşaklara devri konusunda sahip olduğumuz tartışılmaz niyeti ve göstereceğimiz milli gayreti bu vesileyle bir kez daha ilan ve ilam ediyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın devamlılığı ve bağımsızlığı yolunda çok önemli bir anlamı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 86. yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ülkü ve silah arkadaşlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle anıyorum.
  Dr. Devlet Bahçeli
  Milliyetçi Hareket Partisi
  Genel Başkanı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos Zafer Bayramı Forum Tarih
30 Ağustos Zafer Bayramının Tebrikleri Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramında Ne Oldu Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zamandan Beri Kutlanıyor Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramının Anlam Ve Önemi Nedir Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri Atatürk Atatürk Hakkında Herşey 11 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş