30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Güzel Sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Eylül tarafından 2 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Güzel Sözler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Ağustos Zafer Bayramı Özlü Sözler


  2014 Zafer Bayramı Güzel Sözler


  Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

  Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.

  30 Ağustos Zafer Bayramı, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

  Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

  Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

  Hakiki zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek, milleti yükseltmektir.

  Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır.

  Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.

  Zaferlerinin vasıtası yalnız kılıçtan ibaret kalan bir millet, bir gün girdiği yerden kovulur, rezil edilir, sefil ve perişan olur. Öyle milletlerin sefaleti, perişanlığı o kadar büyük ve acı olur ki, kendi memleketinde bile mahkûm ve esir kalabilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Ocak 2014

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos Zafer Bayramı Forum Tarih
30 Ağustos Zafer Bayramının Tebrikleri Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramında Ne Oldu Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zamandan Beri Kutlanıyor Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramının Anlam Ve Önemi Nedir Özel Gün ve Geceler 12 Ağustos 2012
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri Atatürk Atatürk Hakkında Herşey 11 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş