30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; gece saatlerinden sonra Marmaranın kuzeyi (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri) ile Yarın(Pazartesi) Batı Karadeniz kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ile Karadeniz bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak olan hava sıcaklığı, mevsim normallerinin iç bölgelerde 6 ila 8, güney kesimlerde 3 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Güney ve batı, zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve batı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu(Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının mevsim normallerinin iç bölgelerde 6 ila 8, güney kesimlerde 3 ila 5 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Marmaranın kuzeyi (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla kıyıları parçalı bulutlu yarın(Pazartesi) kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın(Pazartesi) zamanla bölgenin kıyıları ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın(Pazartesi) zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu, yarın( Pazartesi) Batı Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde doğusunda kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı ilk saatlerde doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m batısında 2,0m Görüş: iyi, yağı anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, yarın( Pazartesi) sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m güneyinde 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve güneydoğu, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4, kuzeyinde 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğu, sabah güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Kuzey Ege'nin kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, yarın(Pazartesi) zamanla parçalı bulutlu Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010
26 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş