3 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  3 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde aralıklarla devam edecek olan yağışların; bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl, yarın (Pazar) Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri (Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile Artvin, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı, yarın (Razar) sabah saatlerinden sonra Trakya ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve batı bölgelerde kuvvetli, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl, yarın (Pazar) Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri (Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile Artvin, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, heyelen vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney ve güneybatı, yarın (Razar) sabah saatlerinden sonra Trakya ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve batı bölgelerde kuvvetli, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ: Güney, iç ve batı kesimlerde rüzgarın kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yarın (Pazar) öğleden sonra Edirne ile Kırklareli'nin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) bölgenin doğusunda (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek. Rüzgarın yarın (Pazar)sabah saatlerinden sonra Trakya kesiminde, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden esmesi bekleniyor. Bursa ili başta olmak üzere bölge genelinde soba zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğleden sonra Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (50-60 km/saat) esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. yağışların; bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batı ve orta kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; bu akşam saatlerinde Elazığ, Tunceli ve Bingöl, gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinde, yarın (Pazar) bölgenin doğusunda (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek


  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege ile Akdeniz’de fırtına, Orta Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu ilk saatler batıdan 5 ila 7 , Doğu Karadeniz; batı ve güneybatıdan 4 ila 6, ilk saatler 7, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, İlk saatler Batı ve Orta Karadeniz açıklarında 2,0 ila 3,0m, Görüş: Orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: Orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege:Batı ve güneybatıdan, yarın (Pazar) sabah kuzeybatıdan 5 ila 7, ilk saatler 4 ila 6 kuvvetinde, Güney Ege:Batı ve günetbatıdan 5 ila 7, güneyi 8 kuvvetinde Dalga:2,0 ila 3,0m, güneyinde 3,5 Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 5 ila 7, Batı Akdeniz açıkları ile Doğu Akdeniz 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, açıkları ve doğusu 3,5m ila 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 5 ila 7, Batı Akdeniz açıkları ile Doğu Akdeniz 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, açıkları ve doğusu 3,5m ila 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş