3 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  3 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerde yağmur ve sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Bu akşam ve gece genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Cumartesi) ,iç ve batı bölgelerde kuzey ve batı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolunun güneyinde kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece doğusu(İstanbul, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Yalova), yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Trakya ile öğle saatlerinden sonra İstanbul, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu,bu akşam ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İç Ege (Afyon, Kütahya, Uşak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Kıyıları parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu,bu akşam ve gece kuzeyi ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 batısı gece kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 2 ila 4 güneyi 5, Güney Ege'de kıyıları güney ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı ile gece tamamı kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın öğleden sonra açıkları 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m güneyi 2,0m yarın öğleden sonra 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, gece batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 öğleden sonra güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğudan gece batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 öğleden sonra tamamı güneybatıdan batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m yer yer 2,0m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş