3 milyonluk arsa 278 bine damadın

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  3 milyonluk arsa 278 bine damadın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nün karşısında bulunan Menekşe köyünde bulunan 13 bin 56 metrekarelik arsanın, diğer ortağın yurt dışında olmasından faydalanılarak Aytaç Durak'ın damadına satıldığı iddia edildi.

  Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nün karşısında bulunan Menekşe köyünde, 13 bin 56 metrekarelik arsanın Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait yarısının, diğer hissedarı Nuri Karabaş'ın yurtdışında olmasından yararlanılarak Başkan Aytaç Durak'ın damadı Bekir Cavcav'a satıldığı öne sürüldü.

  Arsanın 3 milyon TL değerinde olmasına rağmen, 278 bin TL'ye Cavcav'ın olduğu iddia edildi. 2006 yılında satışa çıkartılan arsanın yarı hissedarı olan Karabaş, iddiaya göre satış işlemi öncesi aranıp arsayı almak isteyip istemediği sorulmadı. Karabaş'ın yurtdışında olmasından yararlanılarak ihale süreci başlatıldı ve ihaleye Durak'ın damadı Bekir Cavcav da girdi.

  Arsanın 6 bin 528 metrekarelik yarı payı, o tarihte 3 milyon TL ediyordu. Ama arsa 278 bin TL'ye Cavcav'ın oldu. Satıştan sonra Nuri Karabaş yargıya başvurdu. 23 Haziran 2008'de mahkeme, tapuya şerh koydu. Aytaç Durak'ın damadı Bekir Cavcav'ın savunmasını ise Adana Büyükşehir Belediyesi Avukatı Nejat Özkuyumcu üstlendi.

  "ORMAN EŞKIYASI"

  Davası hâlâ devam eden Karabaş, Başkan Aytaç Durak'ı, "Orman, şehir eşkıyası" diye suçladı. Karabaş, "Bu resmen bir gasptır. Yetkisini bu kadar kötü kullanan bir belediye başkanı görmedim. Yapılanlar gün gelip ayağına dolanacak. Kenti emanet ettiğiniz insanları görün işte" diye konuştu.

  KİMLER İHALEYE GİREMEZ?

  (Kamu İhale Kanunu'nun 11. maddesi)

  a) Kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olanlar ile terör suçluları.

  b) Hileli iflas ettiğine karar verilenler.

  c) İdarenin ihale yetkilisi kişileri.

  d) İhale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olanlar.

  e) (c) ve (d) bentlerinde belirtilen şahısların eşleri ve üçüncü dereceye kadar kan ve ikinci dereceye kadar kayın hısımları ile evlatlıkları.

  f) (c), (d) ve (e) bentlerinde belirtilenlerin ortakları ile şirketleri (bu kişilerin yönetim kurullarında görevli bulunmadıkları anonim şirketler hariç).

  Sabah
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - milyonluk arsa bine Forum Tarih
Google milyonluk vergiden nasıl kaçtı Google Hakkında Her Şey 22 Aralık 2009
Fenerbahçenin 24 Milyonluk Pazarlığı Fenerbahçe 15 Ocak 2009
Çarşambayı sel aldı türkü hikayesi Müzik Sohbet & Fan Club 18 Ocak 2017
Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur konulu kompozisyon Atasözleri & Deyimler 30 Haziran 2015
Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ Olur Hikaye Örneği Masallar-Hikayeler-Destanlar 1 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş