3 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  3 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Iğdır, Ağrı, Muş, Şırnak, Siirt, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), doğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; Iğdır, Ağrı, Muş, Şırnak, Siirt, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde hafif sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, bölgein doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazartesi) kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Iğdır, Ağrı, Muş, Şırnak, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinden sonra 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık,Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde Batı ve Orta Akdeniz açıklarında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mayıs 2010 Günlük Forum Tarih
12 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 12 Mayıs 2010
11 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 11 Mayıs 2010
10 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 9 Mayıs 2010
9 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 9 Mayıs 2010
8 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş